niedziela, 23 stycznia 2011

Uwaga na słówka

By flickr.com
Wraz z coraz większym zagłębianiem się w tematy duchowości czy pozytywnego myślenia, często zmieniamy swój pogląd na świat. I to o 180 stopni. Niestety mimo to niewykluczone, że zostaną nam stare nawyki.

W tym konkretnym przypadku mam na myśli negatywne formułki, typu "To i tak mi się nie uda", "Jestem do niczego" albo "Zapowiada się fatalny dzień". To dotyczy również krytykowania (niekonstruktywnego) czy obrażania innych. Pamiętaj, by tego unikać. Wydaje się, że to tylko niewinne słowa, ale mają potężną moc i mogą nam zapaść w podświadomość. Jeżeli faktycznie trudno będzie coś Ci zrobić, to i tak powiedz sobie "Wierzę, że mi się uda!".

Zmieniając nawyk z negatywnego na pozytywny sprawisz, że będziesz karmił swój umysł tylko dobrymi słowami i myślami, a to z kolei przyniesie Ci korzyści w życiu. Kończ dzień ze spokojem, rozpoczynaj z uśmiechem na ustach. Bądź miły dla innych, a inni będą mili dla Ciebie. Bądź optymistycznie nastawiony do świata, a on będzie optymistycznie nastawiony do Ciebie. I pamiętaj - uważaj na te niepozorne słówka, bo one do Ciebie wracają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz