Jestem na "tak"!

 Powiedz życiu TAK!

Parę dni temu siedziałem przy biurku i rozmyślałem, że ciekawie byłoby zorganizować pewną inicjatywę, która pomogłaby urozmaicić życie, nadać mu pewnego kolorytu. Po paru chwilach nagle do głowy wpadł mi film, który jest jedną z moich ulubionych produkcji, a mianowicie "Jestem na tak". Postanowiłem wykorzystać tę myśl i stworzyć ten projekt.

Na czym się on opiera? W wielkim skrócie: by mówić "tak". Życiu i okazjom, które spływają do nas, a często z nich nie korzystamy.

Żeby lepiej zobrazować o co w tym wszystkim chodzi, przedstawię... fabułę filmu, o którym wyżej mowa. Główny bohater, Carl Allen, wiedzie nudny żywot. Kiedy tylko ma gdzieś wyjść, odmawia, nie robi nowych rzeczy, jest sam i jego życie ogranicza się tylko do pracy i siedzenia w domu. Pewnego dnia owy bohater spotyka swojego kolegę, który namawia go na wzięcie udziału w seminarium. Carl, choć niechętnie, udaje się na to szkolenie, gdzie uczy się mówić "tak". Od tamtej chwili jego życie to jedna wielka przygoda, gdyż zgadzanie się na wszystko, przynosi zaskakujące rezultaty i historie.

Przedsięwzięcie, które postanowiłem zrealizować, ma się właśnie opierać na mówieniu "tak", ale z jednym wielkim ALE...

mianowicie nie chodzi o to, by zgadzać się na wszystko, ale tylko na to, co nam odpowiada. Jeżeli ktoś zaproponuje Ci udział w jakimś przestępstwie, albo że zrobi Ci za niewielką opłatą tatuaż, a tego nie chcesz, oczywiście powinieneś odmówić.

Jeżeli jednak przyjdzie do Ciebie znajomy, który będzie chciał Cię zabrać na miasto/siłownie/imprezę/rowery, jak najbardziej powinieneś powiedzieć "tak". Albo kiedy dowiesz się, że jest w pobliżu organizowany jakiś kurs (językowy)/szkolenie (gry na gitarze), także powinieneś powiedzieć sobie "tak".

W całej inicjatywie chodzi o to, byś zaczął mówić "tak", na te obszary życia, które szwankują. Przykładowo - za dużo siedzisz sam w domu - zacznij więc zgadzać się na różne okazje wyjść. Bardzo możliwe, że będziesz musiał się zmusić, szukał irracjonalnych wymówek itp.; dlatego istnieje właśnie ten projekt - byś się przełamał.

Kiedy słyszałeś jakąś propozycję i zazwyczaj z niej rezygnowałeś, tym razem powiedz "tak". Jeżeli Ci się to nie spodoba, możesz zrezygnować, ale przynajmniej spróbujesz czegoś nowego.

Takich sytuacji, w których można powiedzieć "tak" jest masa. Przychodzi mi teraz na myśl moja mama, która zrezygnowała z wystąpienia w pewnym filmie, mimo iż była proszona przez samego reżysera! Wyobraź sobie, że byłbyś na jej miejscu i się zgodził - przeżyłbyś niesamowitą historię i do tego był na ekranie.

Kiedy więc teraz wyłapiesz jakąś okazję i będziesz się wahał czy z niej skorzystać, powiedz "TAK"!

Co da Ci wzięcie udziału w tym projekcie?
 • Odmienisz życie
 • Przełamiesz stare schematy i ograniczenia
 • Pozbędziesz się monotonii
 • "Posmakujesz" nowych rzeczy 

   Mam nadzieję, że jesteś zainteresowany wzięciem udziału w tym przedsięwzięciu. Jeśli tak, to... zacznij mówić "tak" i  dziel się komentarzami pod tym artykułem, co Ci to przyniosło!

   Do dzieła i miłej zabawy :)


   Podziel się komentarzem na temat swoich doświadczeń!

   3 komentarze:

   1. Zacząłem mówić tak i wyszedłem dzisiaj grać w siatkę, chociaż się wahałem na tę propozycję... +1, było miło :)

    OdpowiedzUsuń
   2. Ja też się przyłączam:D

    OdpowiedzUsuń