niedziela, 8 maja 2011

Dlaczego Prawo Przyciągania nie zawsze działa?

By flickr.com
Tytuł może do końca nie odzwierciedla tego, co chcę przekazać w tym wpisie, bo Prawo Przyciągania działa zawsze. Problem w tym, że nie koniecznie musi oddziaływać na naszą korzyść.

Znam wielu ludzi, którzy korzystają z PP i odnoszą sukcesy, często spektakularne. Są jednak i Ci, którzy próbują i nic się nie dzieje. Jakie mogą być tego powody? Takich czynników jest bardzo wiele i każdy przypadek warto omówić osobno, ale postaram się przedstawić największe przeszkody drodze do manifestacji pragnienia.

Brak wiary/emocji
Jeżeli nie wierzymy, że możemy coś przyciągnąć, ani też nie czujemy na myśl o spełnieniu pragnienia radości, satysfakcji czy wręcz podniecenia, to też prawdopodobnie nie pojawi się to w naszym życiu. Twoja wizja powinna budzić w Tobie same pozytywne, mocne emocje i tym samym wiarę, że to na pewno się objawi w życiu. W innym przypadku efekt wizualizacji będzie marny.

Negatywne myśli/nawyki
Szeroko pojęte zagadnienie, obejmujące negatywne myśli, ale i uczucia, takie jak niecierpliwość, zwątpienie czy przygnębienie. Wszystko, co destrukcyjne powinniśmy natychmiast wyrzucać, tak samo jak dotyczy to 'ogólnego' życia, jak i Prawa Przyciągania. Wszystkie bowiem takie śmieci skutecznie hamują przyciąganie. Tyczy się to również powrotu na dawne ścieżki po 'wizualizacyjnych praktykach'; mam na myśli powrót do negatywnego myślenia, ponownego narzekania, koncentrowania się na niedostatku i tak dalej, po wizualizacji. Tak naprawdę przyciągamy w każdym momencie, więc powinniśmy się radować cały czas.

Przekonania
O blokujących przekonaniach, często siedzących głęboko w podświadomości pisałem na tym blogu już bardzo dużo. TUTAJ znajdziesz jeden z wpisów na ten temat.

Za mocne pragnienie
Pragnienie samo w sobie jest dobre; tak naprawdę dzięki nie mu możemy osiągać cele i wzbudzać w sobie motywacje. Problem tworzy się wtedy, kiedy pragnienie całkowicie nas dominuje. Korzystając z Prawa Przyciągania musimy skoncentrować się na tym, że upragnioną rzecz już teraz mamy w swoim życiu i czuć się jej posiadaczami. To powinno nas całkowicie pochłonąć, dając jednocześnie upust pragnieniu - one nie jest nam już potrzebne, kiedy coś mamy. I właśnie postępowanie w taki sposób (cieszenie się, że już się coś posiada na co dzień), jest kluczem. Niestety wiele osób cały czas oczekuje czegoś w swoim życiu, wytwarzając tym samym świadomość braku. TUTAJ znajdziesz szerokie omówienie tego tematu.

Te cztery wyżej przedstawione kwestie, to w wielu przypadkach główne powody, przez które Prawo Przyciągania nie działa po naszej myśli. Można jednak pozbyć się ich i wreszcie skutecznie przyciągać. Grunt to znać przyczynę braku efektów i starać się ją wyeliminować.

Ostatnio stworzyłem Formułę Prawa Przyciągania, która cieszy się pochlebną opinią. Polecam Ci  zatem z niej skorzystać i zacząć kreować wymarzoną rzeczywistość. Jak przyciągać? - KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz