piątek, 11 marca 2011

Ograniczające przekonania

By flickr.com
Prawo przyciągania działa zawsze - bez wyjątków. Zdarza się jednak, że nie udaje się przyciągnąć wszystkiego, czego pragniemy. Jaki może być tego powód? Zagnieżdżone przekonania.

Możemy być nawet nieświadomi tego, że 'coś' siedzi w naszej podświadomości. To 'coś' może jednak sprawiać, że nie udaje nam się przyciągnąć upragnionej rzeczy, albo następuje jej całkowita odwrotność.

Trudno jest na przykład przyciągnąć pieniądze, jeżeli mamy w sobie zakodowane, że "bogactwo jest złe". Tak samo spełzną na niczym próby przyciągnięcia partnera, jak twierdzimy, że na to nie zasługujemy albo nie jesteśmy zdolni na bycie w związku. Takie przekonania mogą wynikać z dzieciństwa czy przeszłych doświadczeń.. Często głęboko zakorzenione w podświadomości, stanowią blokadę nie do przebrnięcia.

Wyobraź sobie jednak, że zaczynasz wszystko z czystą kartą i przyciągasz co zechcesz bez problemów. Będzie to możliwe, jeżeli zaczniesz się oczyszczać, wyrzucając wszelkie irracjonalne przekonania czy ograniczenia. Jedną ze znakomitych metod jest genialne w swej prostocie Ho'oponopono, o którym niejednokrotnie już pisałem.

Po oczyszczeniu możesz stosować różne afirmacje, które naprowadzą Cię na właściwe ścieżki. Jeżeli miałeś na przykład do tej pory problem z jakimiś przekonaniami na temat pieniędzy, to zacznij powtarzać, że kochasz bogactwo, a fundusze spływają do Ciebie strumieniami. Więcej o afirmacjach przeczytasz tutaj.

Kluczem jest oczyszczanie się. Jeżeli będziesz regularnie to czynił, pozbywając się tym samym wszelkich "negatywów" ze swojego umysłu, przyciąganie stanie się dużo prostsze i efektywniejsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz