środa, 9 lutego 2011

Teraz kreujesz swoją rzeczywistość

http://www.7essentiallaws.com/img/mountain%20top.JPGTeraz. Właśnie w tym momencie, w tej oto chwili kreujesz swoją przyszłość. I zapewne często robisz to zupełnie nieświadomie. Bo kreowanie to nie tylko czas wizualizacji/afirmacji, to także codzienne życie.

Nie sposób oczywiście kontrolować wszystkich myśli; zapewne zdarzy się, że najdzie nas jakieś negatywne wspomnienie, dopadnie zwątpienie czy znużenie. W takiej chwili najważniejsze jest, by natychmiast reagować i zastępować destrukcyjną myśl pozytywną. To nie tylko nie pozwoli wprowadzić nas w jeszcze większy "dołek", ale i sprawi, że negatywna postawa nie spowoduje "zniekształcenia" naszej rzeczywistości czy przyszłości. Zresztą nie ma się co martwić tą kwestią, że pomyślało się przez chwilę źle, bo pozytywna myśl jest dużo silniejsza od negatywnej.

Znajdź sposób, by być szczęśliwym, usatysfakcjonowanym już teraz. Będąc przepełniony dobrymi emocjami w tym momencie, sprawiasz, że Twoja przyszłość kreuje się w jasnych barwach. Oglądnij film, posłuchaj muzyki, poczytaj, spotkaj się z kimś - niech tylko przyświeca Ci dobry humor, bo kreujesz cały czas. Miej to na względzie, a zaczniesz szybko wyrzucać negatywne myśli ze swojej głowy.

Zamartwianie, przygnębienie... to tak naprawdę nie ma sensu. Co Ci z tego, że pomartwisz się, zdołujesz? Nie tylko będziesz się źle czuł - fizycznie i psychicznie - ale do tego sprawisz, że spotkają Cię niemiłe doświadczenia. To właśnie dlatego sprawdza się przysłowie "Nieszczęścia chodzą parami". Spróbuj zrobić wszystko, by poczuć się dobrze, patrz na sprawy z pozytywnej strony, bo zawsze jest wyjście.

Jak wcześniej pisałem nie sposób kontrolować wszystkich myśli, więc ważne jest wyrobienie sobie nawyku pozytywnego myślenia. Jak to zrobić? Powiedz życiu "tak"! Otwórz się na nie, doceń kolejny dzień, doceń to co masz, doceń siebie; wdzięczność ma naprawdę wielką siłę. Bądź życzliwy dla ludzi, rozpoczynaj dzień z uśmiechem i staraj się go utrzymywać (nie jednak na siłę) - niech takie nawyki "pozytywnego zachowania" wejdą Ci w podświadomość, a zmienisz swoje nastawienie do świata. 

Zachowuj zatem optymistyczne nastawienie oraz dobry humor. Zmień swoje nawyki na pozytywne i staraj się nie zbaczać na negatywne tory, bo właśnie w tym momencie tworzysz swoją przyszłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz