poniedziałek, 21 lutego 2011

Cztery książki, które mogą odmienić życie

Literatury na temat pozytywnego myślenia i duchowości jest jak na pęczki. Istnieją jednak takie książki, które są kanonami gatunku i sztandarowymi dziełami, które na pewno warto przeczytać. Przedstawiam cztery z nich.

*Wybór w pełni subiektywny

Potęga Podświadomości
Autor: dr. Joseph Murphy
Rok wydania: 1962
Najpopularniejsze dzieło dr. Murphy'ego. Książa ta, która została sprzedana w milionach egzemplarzy na całym świecie, opowiada nam o mocy naszego podświadomego umysłu. Jest napisana bardzo prostym językiem, więc bez problemu można ją zrozumieć. I przyswoić sobie podane w niej techniki, których oczywiście nie zabrakło. Murphy przekonuje nas, że wiara czyni cuda, a my możemy odmienić swoje życie w całej okazałości.

"PP" daje w chwilach zwątpienia pozytywnego kopa. Jeżeli jednak chcemy, by na tym "kopie" się nie skończyło, to trzeba sobie przyswoić treść tej książki. A gdy już to zrobisz, gwarantuję Ci, że Twoje życie będzie takie jak nigdy. Serdecznie polecam wszystkie dzieła tego autora, który to był krzewicielem pozytywnego myślenia.


Potęga Teraźniejszości
Autor: Eckhart Tolle
Rok wydania: 1997
Kompletnie odmienne spojrzenie na sprawy umysłu i ogólnie myślenia. Książkę napisał człowiek oświecony i do tego też oświecenia nawołuje. Tolle przekonuje, że umysł nas kontroluje i wyniszcza, nie ma przyszłości i przeszłości, a chwila obecna jest najważniejsza.

Jest to bez wątpienia pozycja, która może całkowicie odmienić Twoje postrzeganie ziemskiej egzystencji.

Sekret
Autor: Rhonda Byrne
Rok wydania: 2007
Oto tytułowy 'Sekret' został wyjawiony. Książka przedstawia nam prawo przyciągania, dzięki któremu możemy przyciągnąć do swojego życia co tylko chcemy. Tak w zasadzie nie jest to nic rewolucyjnego, ale dzieło Rhondy Byrne poprzez swoją prostotę i niezwykle pozytywne zabarwienie klarownie pokazuje, że możemy kreować własną rzeczywistość.

"Sekret" trzeba uznać za książkę przełomową, która to dla wielu ludzi okazała się nową szansą na życie, a także znowu napędziła "New Age'owy" ruch.

Rozmowy z Bogiem
Autor: Neale Walsch
Rok wydania: 1995
Trylogia, której współautorem jest Bóg (przynajmniej według Walscha). Jest to niezwykle obszerne dzieło, które porusza kwestie życia po życiu, religii, Boga, postrzegania rzeczywistości, metafizyki... a to wszystko zapisanie w formie rozmowy z samym Bogiem.

Czy coś więcej trzeba dodawać?

3 komentarze:

  1. Od siebie dodam, że lubię książki autora Anthony De Mello np. ,,Minuta Mądrości''.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oprócz tego warto polecić "Śpiew ptaka" i "Przebudzenie", ale lektura tej pozycji zmusza do wysiłku. Dlatego tak popularne są książki z gatunku njuejdżowego kocingu: "Sekret", "Rozmowy z Bogiem". To co ja zalecam jako odtrutkę to wspomniany DeMello, Wayne W. Dyer "Pokochaj siebie", Spencer Johnson "Kto zabrał mój Ser?", Zbigniew Ryżak "Energia wewnętrzna". Wybór w pełni subiektywny.

    OdpowiedzUsuń
  3. "Rozmów z Bogiem" nie czytałam, ale pozostałe pozycje bardzo mi się podobały i szczerze mogę je polecić

    OdpowiedzUsuń