środa, 16 lutego 2011

Moc przyciągania pieniądza

By flickr.com
Jaki jest najłatwiejszy sposób, by zdobyć pieniądze? Po prostu je oddaj! Moc dawania powoduje, że to co ofiarujemy, otrzymamy w zwiększonej ilości.

"Generalna zasada mówi, że im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz. To wszystko bardzo piękne, ale wierzę, że niezrozumienie tego wspaniałego sekretu może być łatwo wyjaśnione, kiedy całą zasadę potraktujemy jak proste następstwo prawa dawania. Następstwo to nie jest coś, co ty robisz, ale dlaczego to robisz. Intencje i motywacje są wszystkim. To znaczy, że ty powinieneś dawać tylko, kiedy dajesz dla czystej radości dawania. Jeśli ofiarujesz, ponieważ oczekujesz czegoś w zamian, zachowujesz się jak faryzeusz. Wszechświat nie jest małym głuptaskiem. Dawanie, w którym główną motywacją jest chęć otrzymania czegoś w zamian staje się afirmowaniem braku. Mówienie, że ty musisz dostać, ponieważ właśnie coś dałeś jest jak powiedzenie do świata: „Mam za mało”. Twoje przekonanie potwierdzi się już wkrótce." - z książki Joe Vitale "Największy Sekret Robienia Pieniędzy".

I tutaj właśnie tkwi haczyk! Jeżeli dajesz komuś pieniądze, nie rób tego z poczuciem, że coś tracisz, nie rób tego, jeżeli towarzyszą Ci złe emocje w związku z tą sytuacją. Rób to dlatego, że tak dyktuje Ci serce. Oddawaj z radością i satysfakcją, że możesz komuś pomóc. Jeżeli będziesz tak postępował, a nie tylko liczył, że "Jak dam to 20 złotych, to dostane 100", to Prawo Dawania zadziała w Twoim przypadku i pieniądze wrócą do Ciebie w większej ilości!

Nie odcinaj się jednak od strumienia obfitości; jeżeli ktoś ofiaruje Ci pieniądze i towarzyszą mu pozytywne emocje, to po prostu je przyjmij. Nie odrzucaj tego, co do Ciebie spływa.

Czym jest praktyka niepoparta teorią? Spróbuj tego w swoim życiu. Ofiaruj komuś pieniądze, konkretnej osobie bądź fundacji. Czyń to z radością i uczuciem spełnienia. Przecież pomaganie innym to fantastyczna rzecz. A jak już to zrobisz, obserwuj efekty...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz