wtorek, 12 lipca 2011

Błogosław!

http://effortlessabundance.com/images/happy%20law%20of%20attraction.jpgJakiś czas temu pisałem o Hunie, starożytnej hawajskiej wiedzy (tutaj). Przedstawiłem jej siedem podstawowych zasad, które na pewno warto sobie przyswoić i o nich pamiętać. Teraz przedstawię jedną z technik tej nauki.

Ta metoda to błogosławienie. Polega ona na kontemplowaniu wszystkiego co dobre, co jednocześnie pomoże nam osiągnąć upragnioną zmianę w naszym życiu. Oto kilka pomysłów na błogosławienie różnych potrzeb lub pragnień (za książką 'Huna: Starożytny Hawajski Sekret"):

  • Zdrowie: Błogosław zdrowych ludzi, zwierzęta, a nawet rośliny; wszystko, co jest dobrze stworzone bądź dobrze skonstruowane; oraz wszystko, co emanuje obfitą energią.
  • Szczęście: Błogosław wszystko, co jest dobre albo dobro, które jest we wszystkich ludziach i wszystkich rzeczach; wszystkie przejawy szczęścia, jakie zobaczysz, usłyszysz czy poczujesz w ludziach lub zwierzętach; oraz wszystkie szanse na szczęście, jakie dostrzeżesz wokół siebie.
  • Dobrobyt: Błogosław wszystkie oznaki dobrobytu w swoim otoczeniu, włącznie ze wszystkim, co pieniądze mogły wytworzyć lub zrobić; wszystkie pieniądze w dowolnej formie, jakie posiadasz; oraz wszystkie pieniądze, które są w obiegu na świecie.
  • Sukces: Błogosław wszystkie znamiona osiągnięcia wyniku i ukończenia działa (takie jak budynki, mosty i wydarzenia sportowe); każde bezpieczne dotarcie do celu (statków, samolotów, pociągów, samochodów i ludzi); wszystkie oznaki poruszania się naprzód lub wytrwałości; wszystkie przejawy przyjemności bądź radości.
  • Pewność Siebie: Błogosław wszystkie oznaki pewności siebie w ludziach i zwierzętach; wszystkie przejawy siły w ludziach, zwierzętach i przedmiotach (łącznie ze stalą i betonem); wszystkie znamiona stabilności (jak góry i wysokie drzewa); wszystkie oznaki ukierunkowanej mocy (łącznie z wielkimi maszynami i liniami wysokiego napięcia).
  • Miłość i Przyjaźń: Błogosław wszystkie przejawy troski i pielęgnacji; każde współczucie i wsparcie; wszystkie harmonijne zależności w naturze i architekturze; wszystko, co jest połączone bądź delikatnie styka się z czymś innym; wszystkie oznaki współpracy w grach zespołowych czy pracy; oraz wszystkie sygnały śmiechu i radości.
  • Spokój Wewnętrzny: Błogosław wszystkie elementy ciszy, spokoju, wygaszenia i pogody ducha (takie jak spokojna woda czy nieruchome powietrze); wszystkie widoki w oddali (linie horyzontu, gwiazdy, księżyc); wszystkie przejawy piękna poznawalnego wzrokiem, słuchem czy dotykiem; wszystkie wyraźnie kolory i kształty; oraz wszystkie szczegóły obiektów naturalnych bądź wytworzonych.

1 komentarz:

  1. zaciekawiło mnie takie myślenie i podejście, chyba muszę poczytać więcej na ten temat :)

    OdpowiedzUsuń